Agent Mariusz Zdobywca

Jak wynająć mieszkanie obcokrajowcom

Jak wynająć mieszkanie obcokrajowcom

Wynajmowanie mieszkania wydaje się być prosta czynnością. Jednak od tego, jak wykonamy poszczególne kroki, zależy, ile zarobimy i czy znajdziemy klientów. A także to, czy nasza inwestycja będzie bezpieczna. Jeśli chcemy wynajmować mieszkanie obcokrajowcom, warto zatem poznać kilka istotnych szczegółów.

Umowa najmu mieszkania którą wybrać i dlaczego

Umowa najmu mieszkania którą wybrać i dlaczego

Podstawowa wiedza o rodzajach umów najmu przyda się zarówno rentierom, jak i lokatorom. Wynajmowanie lokalu mieszkaniowego w Polsce wiąże się z obowiązkiem podpisania oficjalnego porozumienia i rozliczania zysków. W naszym prawie ustanowione zostały trzy rodzaje takich umów. Ich zasady mocno się od siebie różnią. Warto poznać te różnice.

Czy mikroapartamenty to dobra inwestycja?

Czy mikroapartamenty to dobra inwestycja?

Inwestowanie w mikroapartamenty (mikrokawalerki) kilka lat temu było na ustach większości osób zajmujących się rynkiem nieruchomości. Było to nowy trend, więc nic dziwnego, że wzbudzał spore zainteresowanie, ale i zamieszanie. Czas mija, o mikroskopijnych mieszkaniach mówi się mniej, co wcale nie oznacza, iż zniknęły one z rynku. Wręcz odwrotnie – zajęły sobie na nim stabilną, całkiem sporą niszę. Dlatego, myśląc o inwestowaniu w nieruchomości, warto rozważyć zakup mikroapartamentu. Z tego artykułu dowiesz się, czy jest to dobra inwestycja.