Agent Mariusz Zdobywca

Czym jest “owners club” na rynku nieruchomości?

Czym jest “owners club” na rynku nieruchomości?

Polacy wyróżniają się na tle innych narodowości pod względem posiadania nieruchomości na cele mieszkaniowe. Wolą je mieć niż wynajmować i do tego dążą. Jednak w przypadku zakupów inwestycyjnych trzeba też wspomnieć o innej formie, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Chodzi tutaj o owners club. Na czym to polega?

Owners club – co to jest?

Ten model współwłasności nieruchomości, wywodzący się z USA, zakłada wspólne użytkowanie drogich nieruchomości i czerpanie z tego korzyści. W Polsce to rozwiązanie jest nowością, niemniej wkrótce dojdzie do pionierskiego wydarzenia, jeśli chodzi o tę formę nabycia.

W przypadku owners club każdy ze współwłaścicieli ma określony procent własności i zgodnie z posiadanymi udziałami czerpie ewentualne korzyści. To jednak oferta skierowana tylko dla najbogatszych. Występuje w jej przypadku firm zarządzająca, która zajmuje się organizacją biznesu. To ona odpowiada za utrzymanie i funkcjonowanie nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomości Sparrow Hills w ramach owners club

Wkrótce nastąpi w Polsce debiut tej formy nabycia nieruchomości. Chodzi o inwestycję w Sparrow Hills – posiadłość położoną ok. 30 km od centrum Poznania. Inwestorzy uzyskają od 10 do 20% udziałów w pałacu, ale także w całej nieruchomości. Jeśli chodzi o formę generowania przychodów, to zarabia ona na wynajmie powierzchni magazynowej, pałacu i dzierżawie gruntów rolnych, a także ofercie odnowy duchowej. Dzięki temu nieruchomość nie tylko generuje środki niezbędne do jej utrzymania, ale również przynosi dochód.

Głównym elementem inwestycji jest pałac o powierzchni 1655 mkw. Zapewnia on 9 luksusowych apartamentów, a także wiele udogodnień. Zainteresowani mogą korzystać z wielu form relaksu, np. centrum spa. Do ich dyspozycji pozostaje także zespół terapeutów. Chętni mogą uczestniczyć także w pokazach kulinarnych lub szkoleniach organizowanych w dużej sali konferencyjnej.

Na odwiedzających czekają również atrakcje na zewnątrz. Jedną z nich jest 25-metrowy basen z podgrzewaną wodą czy kort tenisowy z twardą nawierzchnią. Przygotowano również miejsce, w którym można spożywać posiłki na świeżym powietrzu. Na terenie posesji znajduje się także kaplica do organizacji małych ceremonii. Goście mają dostęp do naturalnej bieżni i oranżerii. Można również korzystać z prywatnej plaży nad jeziorem. Nie zabrakło miejsca na lądowisko dla helikopterów.

Owners club tylko dla bogatych

Ta propozycja inwestycji skierowana jest do osób zamożnych. W przypadku Sparrow Hills transakcja opiewa łącznie na około 100 mln złotych, natomiast udział kosztuje 10 lub 20 mln, co odpowiada 10 lub 20%.

Tym sposobem owners club zadebiutuje w Polsce. Od sukcesu Sparrow Hills w dużej mierze zależy, czy ten model sprzedaży przyjmie się na naszym gruncie. Projekt wygląda na przemyślany i mający szansę na sukces, ale czas pokaże, czy rzeczywiście tak będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.