Agent Mariusz Zdobywca

Fliperzy szukają inwestorów – model 50/50 coraz popularniejszy

Fliperzy szukają inwestorów – model 50/50 coraz popularniejszy

Jeśli chcemy zainwestować swoje oszczędności w nieruchomości, musimy mieć odpowiednią wiedzę na temat rynku oraz czas potrzebny na formalności i załatwienie spraw urzędowych. W ostatnim czasie możemy natrafić na coraz więcej ogłoszeń flipperów, którzy w zamian za połowę zysków z inwestycji są skłonni przeprowadzić cały proces za nas.

Rynek nieruchomości postrzegany jest jako bezpieczna forma inwestycji. Mimo że kupując mieszkanie, nie mamy żadnych gwarancji, że uda nam się je sprzedać drożej, to jednak dynamicznie rosnące ceny przyciągają coraz więcej inwestorów. Cześć osób inwestycje wspomaga kredytem, co dodatkowo zwiększa ryzyko, inni kupują za gotówkę. Głównie do tej drugiej grupy jest skierowana nowa propozycja flipperów.

Modny sposób inwestowania w nieruchomości

Flipperzy to osoby, które inwestują na rynku nieruchomości w specyficzny sposób. Pomnażanie majątku polega w tym przypadku na zakupie nieruchomości na okazyjnych warunkach i sprzedaży jej drożej w niedługim czasie. Flipperzy są przede wszystkim zainteresowani nieruchomościami w mniej popularnych lokalizacjach, z licytacji komorniczych lub w gorszym stanie technicznym.

Najchętniej kupują nieruchomości, które ze względu na swoje wady są sprzedawane poniżej wartości rynkowej, ale mają potencjał i dzięki przeprowadzeniu remontu lub modernizacji szybko zyskują na wartości. Są oni zainteresowani między innymi przywracaniem na rynek pustostanów, których remont często wykracza poza możliwości finansowe obecnych właścicieli.

Propozycja flippu 50 na 50

Obecnie flipperzy mają ofertę dla osób, które dysponują środkami finansowymi na zakup nieruchomości, ale nie chcą się sami zająć całym procesem. Powody mogę być różne: nieznajomość rynku, brak czasu potrzebnego na znalezienie odpowiedniego lokalu, zajęcie się formalnościami związanymi z zakupem nieruchomości, przeprowadzeniem czasem gruntownego remontu, a następnie kolejnymi formalnościami związanymi ze sprzedażą.

Doświadczeni flipperzy, którzy wiedzą, na czym da się szybko zarobić, proponują, że zajmą się całym procesem: wyszukają na rynku odpowiednią nieruchomość, kupią ją za pieniądze inwestora, wyremontują, sprzedadzą, a zyskami podzielą się po połowie z inwestorem.

Im większe zyski, tym większe ryzyko

Biorąc pod uwagę, jak szybko rosną ceny nieruchomości w niektórych lokalizacja, to wizja zarobku kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych w krótkim okresie może być kusząca. Warto jednak pamiętać, że inwestowanie na rynku nieruchomości także wiąże się z ryzykiem i nie ma żadnej gwarancji, że ceny nieruchomości dalej będą rosnąć w podobnym tempie jak teraz. Inwestycje mają to do siebie, że im większych zysków oczekujemy, tym większe ryzyko ponosimy.

Majątek zainwestowany w mieszkanie nie jest też w żaden sposób gwarantowany, a działalność flipperów nie podlega żadnym regulacjom. Bezpieczeństwo naszych środków zależy od wiedzy i doświadczenia flippera oraz rodzaju umowy, jaką z nim podpiszemy. W przypadku problemów z wypłatą zysków lub zwrotem zainwestowanej kwoty pozostaje nam droga sądowa, która może zająć wiele miesięcy i nie gwarantuje pozytywnego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.